Trollheimspodden
Isbad-podkast med Inga og Trude
Trollheimspoddens første isbad-podkast ble spilt inn i midten av oktober da Trollheimsporten ble med to av medlemmene i Igltjønna isbadelag for å bade i Igltjønna i Rindal. Klokken var kvart over to, og det var ennå rim på gresset i skyggen. Men de erfarne isbaderne syntes vannet var for varmt og gleder seg veldig til badetemperaturen nærmer seg null.
Temperaturmåleren viste en grad kaldere i luften enn i vannet da de gikk uti. Trude sjekket temperaturmåleren eter badet. Da viste den "pittelitt" kaldere; 7,4 grader.
Etter tørking og med ull fra topp til tå, ble de to drevne hobbybaderne med til studio og fortsatte intervjuet der mens de frydet seg over at vannet i Igltjønna snart vil bli "kaldt nok". Under kan du høre ukens episode av Trollheimspodden.
Bård Inge Romundstad er med som teknisk assistent under podkastepisoden.
Inga og Trude er medlemmer i Igltjønna isbadelag. Det er flere som har kontaktet dem for å ha noen å bade sammen med, både fastboende og folk på reise. Les gjerne mer om dem og se bilder fra blant annet påske-isbading med kabal-legging og bursdags-isbad ved å bli medlem av Facebook-gruppen. Link til gruppen her.
Bilder fra innspillingen:
Vil du høre mer fra Trollheimsportens podkast? Trykk gjerne på taggen "Trollheimspodden" nederst i saken for å høre flere episoder.