Nissetreff på skimuseet
Både store og små nisser koste seg på museet
Fredag denne inviterte Rindal frivilligsentral, Rindal skimuseum og Rindal skimuseums venneforening, barnehagene og første klasse på Rindal skole til tradisjonelt nissetreff på skimuseet.
Nissetreffene på skimuseet er en tradisjon som startet i 2006, så nissene har besøkt museet i sentrum i snart 20 år. Og som vanlig var det nisser i flere varianter å se på museums-tunet og under låven. Alle barnehagene i Rindal var invitert, sammen med første klasse ved Rindal skole.
Gammelnissene og nissekjerringene hadde funnet plassen sin i hjørnet under låven, mens de (mye) yngre "farsknissene" gjemte seg litt rundt på tunet.
Barna ble tatt imot av nissekjerringene, og de fant raskt veien til plassen under låven hvor gammelnissene satt og tok imot ønskelistene. På ønskelistene stod det litt av hvert fikk vi vite. Traktorer, arbeidsdresser, bilturer, t-skjorter, brannbiler og middagsretter, for å nevne noe.
Etterpå delte nissekjerringene ut poser med smultringer og klementiner - og saft å drikke til.
Det var nok litt skummelt for enkelte av barna til å begynne med, men gikk fort over og tilslutt sang de julesanger til nissene som takk for maten.
Etterhvert dukket også "farsknissene" opp. De hadde mest lyst til å kaste snøball og løpe rundt på tunet. Etterhvert ble ikke de så skumle heller. De modigste turte etterhvert også å leke sammen med disse "farsknissene".