I forgrunnen med ryggen til, dirigenten som peker mot 5 kordamer som du ser på ansiktet at synger, 2 karer i bakgrunnen ser du ikke ansiktet på. i bakgrunnen en høgtaler som henger på veggen.
Full konsentrasjon hos dirigent og korister når en livlig versjon av Amandus dukkemann framføres.

Kor gøttj og trivelig

Trivsel på Skogsletta når koret Kor Gøttj inviterte til allsang og korkveld mandag.

Publisert Sist oppdatert

Leder i Kor Gøttj starta kvelden med å takke Rindal Sparebank for pengegave som gjorde koret i stand til å investere i et nytt keyboard som fikk sin debut denne maikvelden.

Dirigenten fortalte videre at det var hun svært glad for, og at de også hadde gått til innkjøp av et nytt nettbrett med tilhørende pedal. Den gjør at hun kan skifte side på notene med et trykk med foten og kan bruke hendene til å traktere tangene. 

Dirigenen i grønn jakke sitter ved pianoet til venstre i bilde framfor litt uklare korister og notestativ
Dirigent Dagrun Løset ved det nye keyboardet.
Oversiktsbildet med hele koret framfor stor hvit overheadskjerm, i forgrunnen skimter vi bakhodene til publikum som sitter rundt bord
Kor Gøttj starta kvelden med norske sanger .
i fokus kakefat med  tuttifrutti-pyntede muffins, koret og noe av publikum skimtes ute av fokus ibakgrunnen
I siderommet på Skogsletta sto fristende oppsmurte smørbrød og kaker klare til å fortæres i pausen.
2 av de yngste damene i koret selger lodd ved ett av bordene
Inger Elin Bolme og Mayla Nilssen Nordlund selger lodd i pausen.
Oversiktsbilde av salen, publikum sitter ved 5-7 bord. Mange står ved bordene med ryggen til fotografen og selger lodd. 2 notestativ i forgrunnen. Og døra til gangen i bakgrunnen
Påsmurt, kaker og kaffe var inkludert i inngangsbilletten. Kor Gøttj gikk rund og solgte lodd.

Etter to rolige norske sanger "har du fyr" og "skin sola", vart det litt mer fart med "Amandus dukkemann" med fine klanger og "solskinnsdag" av Postgirobygget med Bjørn Børset som solist.

Før og etter pausen var det allsang med tekstene på storskjerm.

Siste del av kvelden var country-inspirert.

Nærbilde av 6 kvinnelige korister noen med notemapper i hendene og cowboyhatter på hodet.
Kor Gøttj
Nærbilde av deler av koret som synger, 5 damer i første rad, to damer og tre herrer i andre rad.
Kor Gøttj
Deler av koret i to rader, 6 damer i forgrunnen, vanskelig å se de som står bak på andre rad. Dirigenten ved piano neders i høyre hjørne. øverst i høyre hjørne mann og dame med mikrofon
Kor Gøttj
du ser ansiktet på 5 korister som alle smiler, noen med cowboyhatt på hodet, noen av dem har rutete skjorter. i forgrunnen litt utydelig dirigenten med ryggen til og hatt på hodet.
Forstår kor gøttj det er å søng med Kor Gøttj.
i fokus kvinnelig solist synger i mikrofon og ser på sin mannlige medsolist som ser i notene og venter på sin tur. to i damer koret kan skimtes på venstre side
Jostein Helgetun og Bettina Røen Helgetun imponerte som solister. Før pausen i den norske avdelingen "skin sola" , men Jostein og Bettina spøkte med at det ble litt tøffere i countryavdelingen. Der de sang sangen "Jackson", som handler om et gift par som (ifølge teksten) finner ut at «ilden» har sluknet fra deres forhold. Men i neste sang som var et country-potpurri blomstret romantikken igjen.

Etter countydelen takka Bjørn Børset for oppmøtet, og avsluttet med at han håper resten av keyboardet ble betalt i kveld. 

4 mellomstore hjort står på ei nyspirende ekre med den llyse roma mot fotografen, men snur hodet nysjerrig mot fotografen.
En liten naturopplevelse ved Landsemvollan på tur hjem.
Powered by Labrador CMS