Åpent feltstevne og lagmesterskap på Angråmyra

Publisert

Surnadal skytterlag arrangerte lørdag både åpent feltstevne (Surnadalsfelten) og lagmesterskap i feltskyting.

I grovfelten ble det skutt på avstander fra 160 meter til 470 meter, så her måtte både avstander og vind vurderes med å skru på siktet. Ungdomsklassene og veteranene skjøt finfelt på 100 meters avstand.

Ronja Hammervold fra Eidsvåg og Eidsøra stakk av med seieren i klasse 3-5,EJ, V55 i Surnadalsfelten. Hun skjøt fullt hus og endte med 30/16. I ungdomsklassene vann Christian Moen Hårstad, Surnadal klasse Eldre Rekrutt, Vegar Fjærli, Bæverdalen klasse Junior og Jarle Torvik Røkkum, Surnadal vann klasse Rekrutt.

I veteranklassene ble det seier til Jon Oren, Surnadal klasse V73 og Kurt Otnes, Valsøyfjord i klasse V65.

Etter Surnadalsfelten ble det skutt om lagmestertittelen.

Mons Otnes, Surnadal vann grovfelten i klasse 2-5, EJ, V55 med 39/2. Eldre Rekrutt ble vunnet av Christian Moen Hårstad (42/9). I klasse Junior ble det seier til Marius Mikkelsen (40/8) og i klasse Rekrutt vann Jarle Torvik Røkkum (29/3).

I veteranklassene ble det seier til Jarle Foss i klasse V65 (41/8) og V73 ble vunnet av Jon Oren (30/26). Se resultatlister under:

Surnadalsfelten 2022

Mesterskap

Klasse 2-5+V55+EJ: 1. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/16, 2. Mons Otnes, Surnadal 29/18, 3. Ingar Waag, Surnadal 29/17, 4. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal 28/15, 5. Jorun Snekvik, Surnadal 28/12, 6. Erling Waag, Surnadal 28/12, 7. Tore Egil Halse, Trondhjems 26/12, 8. Ole Steinar Fiske, Skaun 26/05, 9. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 25/12, 10. Tor Sandvik, Skaun 25/08, 11. Arnfinn Berdal, Rindal 24/13, 12. Ingar Solberg, Sunndal 24/12, 13. Hanne Waag, Surnadal 24/11, 14. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 22/06, 15. Jon Sæterbø, Surnadal 21/08, 16. Erik Gravem, Surnadal 20/04, 17. Camilla Irene Kalset Grøtte, Surnadal 20/02, 18. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 19/08, 19. Tor Isak Laugen, Skaun 19/06.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/16, 2. Mons Otnes, Surnadal 29/18, 3. Ingar Waag, Surnadal 29/17, 4. Jorun Snekvik, Surnadal 28/12, 5. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 25/12.

Klasse 4: 1. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal 28/15, 2. Tore Egil Halse, Trondhjems 26/12, 3. Hanne Waag, Surnadal 24/11, 4. Erik Gravem, Surnadal 20/04, 5. Camilla Irene Kalset Grøtte, Surnadal 20/02.

Klasse 3: 1. Ingar Solberg, Sunndal 24/12, 2. Jon Sæterbø, Surnadal 21/08.

Klasse 2: 1. Ole Steinar Fiske, Skaun 26/05, 2. Tor Sandvik, Skaun 25/08.

J, 16-17 år: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen 30/24, 2. Hans Ole Loe, Kvernes 30/22, 3. Marius Mikkelsen, Surnadal 28/20, 4. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 26/11.

ER, 14-15 år: 1. Christian Moen Hårstad, Surnadal 30/27, 2. Tor Asbjørn Karlsen, Surnadal 30/18, 3. Iver Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 26/11, 4. Ivar Romfo Fiske, Skaun 24/06.

R, 11-13 år: 1. Jarle Torvik Røkkum, Surnadal 22/06, 2. Steinar T. Stenberg, Surnadal 21/06.

NU, -15 år: 1. Elias Henden Svensli, Surnadal .

V55: 1. Arnfinn Berdal, Rindal 24/13, 2. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 22/06, 3. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 19/08, 4. Tor Isak Laugen, Skaun 19/06.

V65: 1. Kurt Otnes, Valsøyfjord 30/27, 2. Even Langli, Rindal 30/16, 3. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 29/24, 4. Stein Olav Gravem, Surnadal 29/21, 5. Jarle Foss, Surnadal 29/18, 6. Bjørn Heggset, Surnadal 29/18.

V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/26, 2. Ola Krogstad, Eide og Naas 30/24, 3. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell 30/16, 4. Aksel Gravvold, Bæverdalen 30/15, 5. Ludvik Gravem, Sunndal 29/24, 6. Ole H. Loe, Kvernes 28/16, 7. Lars Indreiten, Halsa (Nordmør) 28/13, 8. Nils Hjellmo, Sunndal 27/12, 9. John Isvik, Surnadal 25/08, 10. Ola R. Halle, Surnadal 23/09.

HK4: 1. Tomas Gravvold, NROF Nordmøre 10/02.

EJ, 18 år: 1. Erling Waag, Surnadal 28/12.

NV, 16+ år: 1. Anita Røen Svensli, Surnadal 30/10.

Lagmesterskap felt 2022

Mesterskap

Klasse 2-5+V55+EJ: 1. Mons Otnes, Surnadal 39/02, 2. Ingar Waag, Surnadal 38/00, 3. Jorun Snekvik, Surnadal 36/04, 4. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal 35/04, 5. Erling Waag, Surnadal 35/02, 6. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 32/05, 7. Hanne Waag, Surnadal 32/04, 8. Jon Sæterbø, Surnadal 29/04, 9. Camilla Irene Kalset Grøtte, Surnadal 29/01, 10. Erik Gravem, Surnadal 20/00.

J, 16-17 år: 1. Marius Mikkelsen, Surnadal 40/08.

ER, 14-15 år: 1. Christian Moen Hårstad, Surnadal 42/09, 2. Tor Asbjørn Karlsen, Surnadal 42/07.

R, 11-13 år: 1. Jarle Torvik Røkkum, Surnadal 29/03.

V65: 1. Jarle Foss, Surnadal 41/08, 2. Bjørn Heggset, Surnadal 40/06, 3. Stein Olav Gravem, Surnadal 38/04.

EJ, 18 år: 1. Erling Waag, Surnadal 35/02.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Mons Otnes, Surnadal 29/18, 2. Ingar Waag, Surnadal 29/17, 3. Jorun Snekvik, Surnadal 28/12, 4. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 25/12.

Klasse 4: 1. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal 28/15, 2. Hanne Waag, Surnadal 24/11, 3. Erik Gravem, Surnadal 20/04, 4. Camilla Irene Kalset Grøtte, Surnadal 20/02.

Klasse 3: 1. Jon Sæterbø, Surnadal 21/08.

J, 16-17 år: 1. Marius Mikkelsen, Surnadal 28/20.

ER, 14-15 år: 1. Christian Moen Hårstad, Surnadal 30/27, 2. Tor Asbjørn Karlsen, Surnadal 30/18.

R, 11-13 år: 1. Jarle Torvik Røkkum, Surnadal 22/06, 2. Steinar T. Stenberg, Surnadal 21/06.

NU, -15 år: 1. Elias Henden Svensli, Surnadal .

V65: 1. Stein Olav Gravem, Surnadal 29/21, 2. Jarle Foss, Surnadal 29/18, 3. Bjørn Heggset, Surnadal 29/18.

V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/26, 2. John Isvik, Surnadal 25/08.

EJ, 18 år: 1. Erling Waag, Surnadal 28/12.

NV, 16+ år: 1. Anita Røen Svensli, Surnadal 30/10.

Stang

Felthurtig

Minneskyting

Se billedserie under:

Powered by Labrador CMS