Rindal Røde Kors
Trekanten er merka
Rindal Røde Kors Hjelpekorps har i helga, med god hjelp av Melhus Røde Kors, merket trekanten i Trollheimen. Dette oppdraget er noe de utfører for Trondhjems Turistforening årlig.
Merkingen utføres to til tre uker før påske hvert år, noe Rindal Røde Kors HJelpekorps har gjort i nærmere 30år nå, skriver Rindal Røde Kors Hjelpekorps på sine Facebooksider.
Merkingen er mellom de tre påskebetjente hyttene Trollheimshytta , Jøldalshytta og Gjevilvasshytta . Omtrent 850 naturpisk går med på denne runden i Trollheimen.
Video: Rindal Røde Korps Hjelpekorps
Vinterløypa er lagt i en så trygg rute som mulig, slik at turistene skal ha en trygg og sikker rute. Det er mye is og hardt føre i og rundt løypenettet, så det er viktig å være forsiktig der det er isete og bart. Ta trygge og gode rutevalg.
Løypa i Slettådalen måtte legges om grunnet tidvis lite snø og mye is. For å unngå å kjøre på barmark følger løypa elva. Leder i Rindal Røde Korps Hjelpekorps, Richard Halgunset, påpeker løypa nå bevisst er lagt slik at den ikke skal gå i sikk-sakk, noe den ville gjort om en skulle lagt den der det fortsatt var igjen snø.
– Det var faktisk en god del folk på fjellet i helgen. 12-14 personer benyttet seg av selvhusholdstilbudet på Trollheimshytta, og det var skigåere med pulk, sier Richard Halgunset til Trollheimsporten.
Basen for helga var på Trollheimshytta . Merkepatruljen var heldige med været denne helga, med blå himmel og sol. Det blir lange dager, når hele trekanten merkes på en helg. Noe som blir glemt når været var så bra.