Surnadal Arbeiderparti melder:

En rød kaffekopp med arbeiderpartiet sin logo på

Avslutter samarbeids­avtalen med Surnadal Senterparti

Etter vedtak i medlemsmøtet i partiet onsdag 4. juni 2025, avslutter Surnadal Arbeiderparti samarbeidsavtalen med Surnadal Senterparti for kommunestyreperioden 2023–2027. 

Arbeiderpartiet har opplevd samarbeidet med Senterpartiet krevende over lengre tid med mangelfull kommunikasjon innad i grupperinga. Partiene har hatt stor takhøyde for uenighet i saker, men et godt samarbeid er avhengig av at begge parter vet og forstår hva den andre partens standpunkt er. Vi har flere ganger opplevd at dette ikke har vært tilfelle.

Partiene har diskutert samarbeidsklimaet seg i mellom i flere møter, uten at det har gitt oss bedringen vi trenger. Vi velger derfor, etter vedtak i medlemsmøtet vårt, å forlate samarbeidet.

Medlemmene våre mener at vi kan gi politikerne våre bedre arbeidsforhold ved å gå ut av samarbeidsavtalen. Vi vil arbeide for brede, trygge forlik i de mange tunge sakene som kommer til behandling i tida framover.

Samarbeidet mellom ordføreren og varaordføreren har i det store fungert godt i perioden, og det går vi ut fra at fortsetter. Vi har tro på en god dialog med Senterpartiet og at vi kan enes i mange saker også videre i kommunestyreperioden, selv om vi ikke lenger jobber i en felles gruppering.

Powered by Labrador CMS