Ei dame med grått hår og briller som holder ei babydukke, og flere barn, rundt en døpefont i ei kirke.
Leikedåp for lille «Sandra». Ivrige fadderar hjelper klokkar Randi – som leika prest.

Kyrkjehuset – ein fin arena

– Eg vil! Eg vil! Ungane ropa spontant ja til oppgåver på kyrkjekvelden i Åsskard tysdag. Godt oppmøte og samhandling prega timen i gudshuset.

Publisert Sist oppdatert

Kyrkjeleg undervisning av barn og unge har ulik form frå sokn til sokn. I Åsskard er halvårlege barnekveldar og hobbykveldar blant tilboda til dei som veks opp. 

Leikedåp og juleforteljing

Tysdag var det 4-5-6-åringar og 5. klassingar som tok kyrkjehuset i bruk. Utanom leikedåp, lystenning og vandring fekk ungane delta som gjetarar, vismenn, Maria og Josef i dramatisering av sjølvaste juleevangeliet.

To barn, ei hente og en gutt, men fleecepledd rundt seg. De sitter foran ei 'krybbe' med ei babydukke oppi.
Maria og Josef passa krybbebarnet.
Så har «kongane» med gull, røykjelse og myrra kome fram, og alle er samla i «stallen».
Fire barn ukledd som gjetere, og noe som skal forestille et bål på midtgangen i ei kirke.
Gjetarane samla ved bålet nede i kyrkja.

Øvde til hausttakkefest

Under Hausttakkefesten komande søndag får 5. klassingane bibel og 4-åringane «Mi kyrkjebok» som gåve. Difor var det også øving på aktuelle songar frå 4-årsboka - forutan prosesjon med frukt og grønt.

Lag og sokn samarbeider

Åsskard Bygdekvinnelag er fast støttespelar på hausttakkefesten, og leiar Gunda Bele deltok på vegner av laget denne kvelden.

I regi av soknerådet sørga Kari Johanne Aarnes for god felles kveldsmat som avrunding på ein aktiv kyrkjekveld.

Mange barn og noen voksne som sitter rundt to bord og spiser. Innendørs.
Alltid hyggeleg når Kari serverer i Kyrkjestua.
Powered by Labrador CMS