Trøndermobil henter 4,5 millioner kroner for videre vekst
Rindal, 2. juli 2026 – Trøndermobil henter inn 4,5 millioner kroner i ny egenkapital for å styrke den videre veksten. Allerede første dag ble det tegnet aksjer for 1,3 millioner kroner, noe som viser stor interesse fra investorene, forteller Trøndermobil i en pressemelding.
Siden oppstarten har Trøndermobil vokst jevnt i hele Trøndelag. De siste månedene har veksten vært særlig sterk i Rindal, samtidig som selskapet har etablert seg godt og opplevd sterk utvikling i Sunndal.
Selskapet har også styrket styret med gründerne bak Talkmore og Sky Mobil. Erfaringen fra å bygge og utvikle to av Norges mest kjente utfordrere i mobilmarkedet skal bidra til å løfte Trøndermobil inn i neste vekstfase.
– Vi henter ikke kapital fordi vi må, men fordi vi ønsker å vokse raskere. Målet er å investere i videre utvikling og samtidig presse prisene enda mer, slik at det blir enda mer lønnsomt for trønderske kunder å velge en lokal mobiloperatør. Vi mener verdiene bør bli igjen i regionen, samtidig som kundene får minst like gode tjenester til lavere priser, sier daglig leder Fredrik Oftedal.
Kapitalen skal brukes til videre vekst, produktutvikling og styrket satsing i Midt-Norge, med ambisjon om å fortsette å utfordre de etablerte aktørene gjennom lokal tilstedeværelse, god service og konkurransedyktige priser.
Trøndermobil er medlem i Trollheimsporten.