Ung mann i blå genser står ved sjøen med trær og lettskyet himmel i bakgrunnen
Fredrik Oftedal Soknes, daglig leder i Trøndermobil.

Trøndermobil gjør samtaler til Europa gratis

I dag koster det fortsatt penger å ringe fra Norge til land i Europa. Nå fjerner Trøndermobil denne kostnaden helt, og gjør samtaler til Europa gratis for kundene sine.

– Vi vet at dette er en tjeneste som har generert store inntekter for de etablerte teleselskapene i mange år. Derfor regner vi også med at det sitter noen dresskledde ledere i Oslo og vrir seg litt i stolen når de leser dette, sier Trøndermobil.

Selskapet mener dette bare er starten på en utvikling i markedet.

– Vi tror gratis samtaler til Europa vil bli den nye standarden i løpet av få år. Når utfordrere går foran, pleier de store aktørene til slutt å følge etter. Da er det én klar vinner: forbrukerne.

Trøndermobil har de siste månedene vokst i rekordfart og tatt betydelige markedsandeler i Trøndelag.

– Som utfordrer i bransjen leter vi alltid etter måter å skille oss ut på og gjøre mobilmarkedet bedre for kundene. Dette er ett av flere steg vi kommer til å ta fremover. Vi har nå oppdatert vår pris pakker og vil ta opp kampen enda kraftigere også nasjonalt, vi har fått noen kommenterer fra mellom ledere i de store selskapene at vi som noen ung gutter fra Trønderlag ikke har sjans, men vi ser jo at flere og flere kunder gir oss tilitt fremfor de store aktørene. 

--

Trøndermobil er medlem i Trollheimsporten.

Powered by Labrador CMS