Påskekonsert med Ellen Svendsen Fiske
Palmesøndag inviterer Ellen Svendsen Fiske til konsert i Stangvik kirke. I kirkens stemningsfulle rammer blir det fremføring av egne sanger, kombinert med personlige tolkninger av kjente låter som mange vil kjenne igjen.
Blant annet får du blant annet høre musikk originalt skrevet av Adele, Celin Dion og Tom Odell, presentert i et nytt og nært format. Sangene fremføres kronologisk etter når de ble skrevet.
– Den første sangen skrev jeg som 13-åring, og den siste som 20-åring, sier Ellen.
Hun forteller om en musikalsk reise gjennom sju år, der ulike erfaringer og historier fortelles gjennom musikken.
– Kirken gir en helt spesiell atmosfære som forsterker både tekstene, melodiene og historiene som jeg skal formidle. Det å arrangere og gjennomføre en konsert har vært en drøm lenge og nå blir den sann. Jeg setter stor pris på alle som ønsker å dele opplevelsen sammen med meg i Stangvik kirke Palmesøndag. Det blir sårt og ekte med noen humorelementer mellom innslagene.
– Sangene omhandler alt fra forelskelse, kjærlighetssorg, psykisk helse og sorg, sier Ellen.
Musikerne på konserten er Martin Pihl Strand, som vil bidra med flere ulike instrumenter gjennom kvelden. Ved det fine flygelet i Stangvik Kirke kommer Johanne Holten til å sitte og spille de fineste melodier. Begge er per dags dato studenter på høyere utdanning innen musikk. Johanne studerer faglærerutdanning i musikk og Martin studerer «utøvende rytmisk» musikk.
– Jeg har også vært så heldig å få med meg dyktige strykere som kommer til å gjøre opplevelsen magisk. «Strykerstaben» består av 2 fiolinister, to cellister og en kontrabassist, blant dem profesjonelle krefter fra selve Trondheimssolistene. Som lyd- og lydtekniker har jeg fått med meg Rune Dalager, som er en stor trygghet for meg på dette prosjektet da han har mye erfaringer på dette feltet fra før, sier Ellen.
Vi ønsker lykke til
Trollheimsporten ønsker lykke til med påskekonserten og håper mange vil komme og høre på Ellen!