Alti Forvaltning AS melder:
Metro Senter i Lørenskog inn i Alti Forvaltning
Metro Senter i Lørenskog har frem til nå vært eid 50/50 av Steen & Strøm AS og Storebrand Eiendomsfond Norge. Det er nå inngått avtale om at Storebrand Eiendomsfond Norge kjøper seg opp og blir eneeier av senteret. Samtidig er det signert en ny forvaltningsavtale, hvor Alti Forvaltning AS overtar drift og forvaltning av Metro Senter.
Metro Senter er et moderne og veletablert kjøpesenter med rundt 100 butikker og spisesteder, og et samlet areal på om lag 60 000 kvadratmeter. Senteret ligger sentralt i Lørenskog og fungerer som et viktig handelsknutepunkt for både kommunen og nærliggende områder mot Oslo og Lillestrøm.
Siden åpningen i 1988 har Metro gjennomgått flere større utvidelser og moderniseringer. Med over 1 250 parkeringsplasser og direkte tilknytning til Lørenskog bussterminal, har senteret svært god tilgjengelighet for et bredt markedsområde.
Metro Senter hadde i 2025 en samlet årlig omsetning på NOK 1,5 mrd.
– Vi er svært glade for tilliten Storebrand Eiendomsfond Norge viser oss ved å gi Alti ansvaret for drift og forvaltning av Metro Senter. Metro er et sterkt og viktig regionssenter med solid posisjon i markedet. Vi ser frem til å videreutvikle senteret i tett samarbeid med eier og leietakere, sier administrerende direktør Aage Lilleberg i Alti Forvaltning.
Andreas Henriksen Lerø, Porteføljeforvalter for Storebrand Eiendomsfond Norge uttaler at han nå ser fram til å videreutvikle senteret i samarbeid med Alti.