
Bråstopp på sommervarmen: Kraftig haglbyge over Rindalsskogen
Etter tre uker med strålende sol og sommervarme fikk folk på vei over Rindalsskogen seg en kraftig overraskelse torsdag ettermiddag. En intens haglbyge traff området ved Garberg, og mange måtte stoppe bilen.
Haglene var opptil 2 cm lange, og flere biler stanset for å vente det verste været ut. Haglet ble fulgt av kraftige smell fra tordenværet. Vegard Eliassen møtte haglværet på veg opp bakkene fra Storås, og måtte senke farten i frykt for å skade bilen.

– Jeg var nesten redd for å få skader i frontruta om jeg kjørte fortere, sier han.
Bildene og filmen nedenfor er tatt på Garberg. Rett etter Coop Marked Nybø var det som å kjøre ut av en portal, forklarer Vegard. Det ble sol og tørr asfalt på bare få meter.
Flere stoppet for å filme den heftige opplevelsen. Etter flere uker med sol og varme, viser bildene hvor plutselig været kan snu.
Video: Vegard Eliassen