Orkla Sparebank og Aktiv Eiendomsmegling
Alt under samme tak - også i Rindal
Mandag var hele 14 eiendomsmeglere fra Aktiv Orkla og Aktiv Trondheim samlet til møte med flere av rådgiverne ved Orkla Sparebank sin avdeling i Rindal.
Ved å ha møte i Rindal fikk eiendomsmeglerne gjort seg bedre kjent med Rindal, bankens avdeling og de ansatte der, mens Rindal viste seg fra sin beste side i nydelig vårvær. Noen av meglerne kjenner Rindal godt fra før, mens andre kanskje ikke hadde vært her tidligere.
Det er meglerne ved Aktiv Orkla på Orkanger som dekker markedet i Rindal, slik de også har gjort tidligere. Rindal også er en hyttekommune, og et høyst relevant hyttemarked for Aktiv sine kunder både i Orkanger og i Trondheim.
Tidligere Rindal Sparebank hadde et uformelt samarbeid Aktiv Orkla, i og med at Aktiv Eiendomsmegling er Eika-gruppens eiendomsmegler-konsept. Nå som bankene er slått sammen er eiendomsmegling en del av bankens totale tilbud for kundene i Rindal også. Ved kjøp og salg av eiendom, eller behov for verdivurdering, kan kundene få ordnet alt under samme tak her i bankens avdeling i Rindal, hvor det også et er mulig å avtale møte med eiendomsmegler.
Anders Skjetne Rygg fra Aktiv Orkla forteller at de kjenner området og det lokale markedet godt. Svært mange kunder setter pris på at banken kan hjelpe dem med hele prosessen ved kjøp og salg, og dette gir en smidig prosess for alle parter.
Marius Kvalvik fra Aktiv Trondheim forteller at deres funksjon i hovedsak er å ivareta bankens kunder, og hjelpe til med det som har med eiendomsmegling å gjøre. Med tilstedeværelse i Trondheim og områdene rundt har Orkla Sparebank en totalpakke å tilby de som tidligere var kunder i Rindal Sparebank.
Aktiv Orkla på Orkanger er en del av Orkla Sparebank, mens Aktiv Trondheim eies av Orkla Sparebank og Grong Sparebank.