Luke 6
I årets adventskalender presenterer vi bilder fra Rindal og Surnadal. Utfordringa blir å finne fram til hvor bildet er tatt, eller hva det er tatt bilde av.
Adventskalendermoroa fortsetter på Trollheimsporten!
Vi tar imot svar på e-post: konkurranse@trollheimsporten.no, senest ved midnatt. Alle som har rett svar blir med i trekninga om fine premier, som er gitt av Trollheimsportens medlemsbedrifter.
Hvis du får noen assosiasjoner rundt noen av bildene, eller har en kommentar eller en god historie å fortelle, så må du gjerne sende oss det også.
Trekninga blir utført på formiddagen i morgen, og navna på vinnerne blir fylt inn i dagens luke. Morgendagens oppgave blir publisert i ny luke ved midnatt. Der finner du også svaret på denne oppgaven.
Svar på gårsdagens oppgave er:
Bulldozerlaget/Saga Trollheimen Hotel
Det var xx rette svar på oppgaven.
Dette skriver innsenderne om gårsdagens oppgave:
Dette og navn på vinnere blir fylt inn etter at trekningen er foretatt.
Vinnere for luke 5:
Gave: Rindal historielags Årsskrift for 2025 - Hentes hos Trollheimsporten på Rindalstorget
Giver: Rindal historielag
Vinner:
Gave: Gymbag med mateske og drikkeflaske
Giver: SpareBank 1 Nordmøre
Vinner:
Gave: Fire Flaxlodd
Giver: Rørservice AS
Vinner:
Vi gratulerer!
Gaven kan hentes hos giverbedriften hvis ikke annet er oppgitt. Vinnere mottar mail.
Oppgave Luke 6:
Hvilken bygning ser vi taket på her?
Dette kan du vinne:
- To gavekort på kino fra Surnadal Kommune
- Matboks med julegodter fra Rindal skimuseum
Send svaret til konkurranse@trollheimsporten.no innen midnatt om du vil være med i trekninga.
-
ET LITE TIPS:
For å se tidligere publiserte adventskalenderoppgaver, trykk på tag'en "ADVENTSKALENDER" under her ↓