ANNONSE:

Bilet viser artisten Jon Ranes stående på en plen, foran en rød panelvegg, med utsikt mot åkrer og fjell i horisonten.
Jon Ranes til Surnadal Kulturhus.

Jon Ranes feirer med eksklusiv konsert i Surnadal

Jon Ranes vender tilbake til Surnadal – denne gangen med konsert! Lørdag 4. oktober står han på scenen i Surnadal kulturhus sammen med sitt faste band, The Heartbreakers.

Hvor: Storstuå, Surnadal Kulturhus
Når: Lørdag 4. oktober kl. 19.00

Billetter i salg her!

Store deler av Ranes sitt kommende album er skrevet og produsert i Surnadal, og naturen i bygda har vært en viktig inspirasjonskilde i prosessen. Publikum kan derfor vente seg en kveld med ny musikk, sterk lokal forankring og ekstra mye følelser.

– Store deler av prosjektet ble til i Surnadal, så det føles helt riktig å dele det med surnadalingene først, sier Ranes.

Ranes ble først kjent som medlem av rapgruppen UNDERGRUNN, før han debuterte som soloartist med albumet Loverboy. Albumet gikk rett inn på norske topplister, blant annet med hiten «Blod», og ble et av høstens mest populære utgivelser i 2022. På sitt kommende album henter han inspirasjon både fra skandinaviske artister som Håkan Hellström og Stein Torleif Bjella, og fra rockestjerner som Tom Petty and the Heartbreakers.

Parallelt med artistkarrieren har 23-åringen markert seg som en ung og lovende skuespiller. Multitalentet har imponert både i kinofilmene Ut og stjæle hester og Konvoi, samt i TV-seriene Pørni og Flus.

Jon Ranes har blitt kjent for sin unike utstråling og energiske liveshow. Sammen med The Heartbreakers holder han trykket oppe fra start til slutt - og denne kvelden i Surnadal kulturhus blir intet unntak.

Powered by Labrador CMS