Magnus Øyen fra Rindal IL løp onsdag inn til ny personlig rekord på 5000 meter under Boysen Memorial på Bislett

Magnus med tredje best tid oppnådd av en norsk 18-åring

Onsdag denne uken løp Magnus Øyen fra Rindal IL 5000 meter under Boysen Memorial på Bislett stadion i Oslo. Det resulterte i ny personlig rekord med hele fem sekunder.

Publisert Sist oppdatert

Magnus Øyen var ranket som nr 19 av de 20 som startet i det beste heatet. Han gikk ut etter lysharen som var oppsatt til 13,45 som tilsvarer 66 sekunder på runden. Han holdt dette i sju runder, men måtte opp i 68 sekunder på den åttende runden, deretter ble det 67 runder. Sluttiden ble 13,54,56. Persen fra i fjor var 13,59,40, satt under NM i regn og med en god rygg, skriver Rindal IL Friidrett på sine Facebooksider.  Nå måtte han jobbe alene hele andre del av løpet, og var nok ikke helt fornøyd med tiden. Øyen ble nr. åtte i dette sterke feltet.

Fem nordmenn var foran Magnus Øyen i mål, alle kjente seniorer. Magnus sin tid er den tredje beste tiden oppnådd av en norsk 18-åring. I alt var det 45 løpere  som fullførte denne 5000 meteren, fordelt på tre heat.

Resultater: https://liveres.andro.no/results/?competition_id=271...

Powered by Labrador CMS