Møre og Romsdal fylkeskommune:

To personer i et laboratorium jobber med instrumenter, slanger og beholdere ved en benk.
Kristiansund vgs er ein av skulane som tilbyr elektro og datateknologi.

Førsteinntaket til vidaregåande er klart – hugs å svare innan 13. juli

6. juli fekk 9349 søkarar tilbod om skoleplass i vidaregåande neste skoleår. Tilbodet blei sendt på tekstmelding og e-post. I år er det færre søkarar som står heilt utan tilbod, enn det var i fjor.

Publisert

Søkarane må svare på tilbodet innan 13. juli. 

Kristiansund vgs er ein av skolane som tilbyr elektro og datateknologi.Erik Birkeland, TINGH

– Målet vårt er at alle søkarar med ungdomsrett skal ha ein skoleplass når skoleåret startar.  Erfaring viser at mange som står på venteliste etter førsteinntaket, får tilbod ved andreinntaket. Derfor er det viktig å svare på skoletilbodet innan fristen, seier Maria Enstad, seksjonsleiar for inntak.

Etter førsteinntaket står 164 søkarar på alle trinn utan tilbod om skoleplass, dette er 33 færre enn i fjor. Av desse har 81 elevar søkt på vidaregåande opplæring vg1.

Andreinntaket blir gjennomført 27. juli, med svarfrist 30. juli.

På venteliste

Det er ventelister på fleire utdanningsprogrm på Vg1. Det gjeld mellom anna på Teknologi og industrifag, Elektro og datateknologi, Informasjonsteknologi og medieproduksjon, og naturbruk.

Les meir på Møre og Romsdal fylkeskommune sine sider.

Powered by Labrador CMS