Travnytt
En stund siden siste rapport, ikke så mange hester som har starta, og resultatene har vært litt varierende.
Den beste prestasjonen var det Stormare til Nils Stokke som gjorde sist søndag på Varig Orkla Arena. Da vart han nr. 3 på 1,29,6, kusk var Jomar Blekkan. 12-åringen har nå starta 151 ganger, og har tjent 433 000kr i løpet av karrieren. Det gjøres godt arbeid av de involverte der. Se løpet på www.rikstoto.no.
Ellers har Gee Whiz til Irene Løfaldli startet to ganger i det siste, men ho har prestert langt under normalen. Vil ikke fullføre løpene lenger. Veldig synd, for ho kan så mye.
Samme eiers Scarselli var også ute sist søndag. Det gikk heller ikke så bra. Ho fikk dog et håpløst løp, tredjespor hele veien, kanskje litt unnskyldt med den reisa.
Ellers så har 2-årige Cavani, som eies og trenes av Heidi Røen Solheim, vært ute i mønstringsløp. Det var godkjent til tiden 1,33,0. Heidi får nok en ny starthest til neste år. De hestene ho har starta med de siste åra har blitt solgt som ridehester og får et nytt liv.
Førstkommende lørdag blir det rikstotoløp på Varig, da som kveldskjøring. Populære kjøringer det, masse folk oppi restauranten på en lørdagskveld. Tre lokale hester er med og kjemper om store premier der. Det er Scarselli, Stormare og Søyset Norah.
Ellers kan det nevnes at Frøy skal starte på Bjerke førstkommende tirsdag. Ho har hatt en liten pause, men er klar for nytt løp nå. Skal også starte masse ponnier fra Surnadal under rikstotokjøring på lørdag, hele 6 til start, med flere lokale kusker. Første ponniløpet starter kl 17.45.