- Onsdag 23.05 Åpen leikeplass
- Torsdag 24.05 Barnegolf Surnadal Golfpark
- Torsdag 24.05 Torsdagsgolf Surnadal golfpark
- Torsdag 24.05 Vårsøghelga: Opning med Gullvåg
- Torsdag 24.05 Fotball: Rindal FK J14
- Torsdag 24.05 Vårsøghelga: Teater NonStop
- Fredag 25.05 Vårsøghelga: Magnhild
- Fredag 25.05 Vårøghelga: Opptog
- Fredag 25.05 "Tor med hammeren"
- Fredag 25.05 Kleivakvelden
Orgelpipeaksjonen midt på 80-tallet
Willys arkivdykk 9
Midt på 1980-tallet måtte orgelet i Øvre Rindal kapell byttes ut og sokneprest den gangen, Svein Forsberg, satte sammen med soknerådet i gang en orgelpipeaksjon for å skaffe penger til nytt orgel. Mange lokale kjendiser sto fram i lokalpressa og Willy har funnet fram disse bildene fra sitt filmarkiv - her starter orgelpipeaksjonen med orgelpipekonsert i prestegarden:
Nedenfor ser du da orgelpipeaksjonen ble satt i gang i prestegarden. Sokneprest Svein Forsberg inviterte noen av de lokale kjendisene som sto fram i lokalpressa. Er det noen som veit meir om orgelpipeaksjonen - hvor mye penger kom inn og når var ny orgelet på plass?
Kjellaug Foseide: Denne aksjonen gav vel 173 000 kr til orgelet.
Orgelpipene i gammelorgelet ble enten solgt eller loddet ut til inntekt for aksjonen - som altså foregikk i 1985 (trolig). Har du historier eller noe å fortelle om orgelpipeaksjonen - bruk redaktor@trollheimsporten.no. Klikk på linken og sjå alt fra Willys arkivdykk - dette er det niende. Det ligger under Hovedsida og På Porten.
Klikk på bildene og sjå dem større og i serie
Her ser vi baker Leif Kleven (sittende) foran fra venstre organist Arvid Halsetrønning, sjåfør og bonde Sigbjørn Arnestad og sokneprest Svein Forsberg.

































