- Torsdag 23.02 Møte i Senioruniversitetet
- Torsdag 23.02 Klubbmesterskap IK Rindals-Troll
- Fredag 24.02 Rindal kino: This Means War
- Søndag 26.02 Høgmesse Øye kyrkje
- Søndag 26.02 Tomasmesse Rindal
- Søndag 26.02 Rindal kino: This Means War
- Mandag 27.02 Dataklubb
- Tirsdag 28.02 Innendørs skyting på Angråmyra
- Onsdag 29.02 Rindal Pistolklubb trening onsdager
- Onsdag 29.02 Husflidskveld
Få mer ut av gåturen
2011-06-03
Hva med å sprite opp gåturen neste gang du er ute? Det å være ute på en powerwalk er fin trening i seg selv. Spesielt hvis du holder et visst tempo slik at du bruker hele kroppen, får opp pulsen og blir varm og svett. Samtidig får du frisk luft og det er et deilig avbrekk i en stressende hverdag. Men man kan alltid få litt mer ut av treningen, så neste gang kan du prøve noen av disse øvelsene til å sprite opp gåturen din:
Hjemmelaget müsli med yoghurt og syltetøy
2011-05-24
Karrigryte med fisk
2011-05-09
2011-05-02
Din mat skal være din medisin, din medisin skal være din mat
2011-04-03
Et spørsmål som mange stiller seg når det kommer til kosthold er hvor mye og hvor ofte skal jeg spise? Det er veldig mange forskjellige måter å spise på, f. eks lavkarbo, høyprotein, lavfett, periodisk faste osv. Så hva skal man velge når man ønsker å holde vekta, eventuelt gå ned noen kilo? I dagens Helsehjørnet kan vi lese mer om hva som er god og sunn mat og hvordan vi kan gjøre gode valg på både handleturen og ved kjøkkenbenken. Kanskje er det på tide å prøve noe nytt til middag? Hva med wok tilsatt banan og curry som på bildet?
2011-03-24
Bli aktiv i dag slik at du kan være aktiv i morgen
2011-03-13
At fysisk aktivitet gir store helsegevinster og samtidig kan forebygge mot utviklingen av sykdom er noe de fleste vet og kan si seg enig i. Men andelen fysisk aktive personer synker med økende alder – til tross for at ingen annen gruppe i befolkningen har større nytte av fysisk aktivitet enn nettopp eldre. Mange tyr til fjernkontrollen når de blir syke, og slutter å bevege på seg. Men det er da det er viktig at man faktisk beveger på seg.
- Lag mysli selv!
2011-03-08


































