Gratulerer med dagen, særlig alle korpsmedlemmer! Foto: H.M.Nergård.
Gratulerer med dagen, særlig alle korpsmedlemmer! Foto: H.M.Nergård.
Gå til galleriet
Fredag
Fredag Regnbyger
Regnbyger
Lett bris
Lørdag
Lørdag Delvis skyet
Delvis skyet
Svak vind

- Noen bedre?

(5.6.07) I en blåmeiskasse i Rindal har Lars Løfaldli (ansatt i Direktoratet for naturforvaltning, Trondheim) nå 18 egg. Det må være bortimot "verdensrekord". Noen bedre? ble det spurt på Trollheimsporten 6. juni 2007 og vi fortsetter mimringa og 10-årsjubileet.

Lars forteller at han ikke har oversikt over hva som er registrert tidligere, men at Svein Haftorn i Våre fugler opererer med 8-12, i sjeldne tilfelle 7-16, og han nevner også et 17-kull fra Sverige.

18 egg, som det var på lørdag 2. juni, er uansett i "verdenstoppen". Ikke godt å si hva som skjer, mener Lars, det kan være to hunner involvert - det vet han ikke. Vanligvis går det ikke så bra med slike superkull, det vil vise seg om et par uker.

Fotos: Terje Klokk - klikk på bildene og sjå de større
blåmeis 1[1]
Blåmeis med 18 egg 2007.
blåmeis 2[1]
Foto: Terje Klokk.
  • Digg this
  • Delicous
  • Myspace
  • Stumbleupon
  • Friendfeed
  • Tips en venn
  • Skriv ut
E-henvendelser: redaktor@trollheimsporten.no